Календар
ПнВтСрЧтПтСбНд
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 3


Головна » 2016 » Жовтень » 18 » Урок 14. Об’єкти мультимедіа. 6клас
20:57
Урок 14. Об’єкти мультимедіа. 6клас

Цілі:

  • навчальна: ввести поняття мультимедіа, об’єкти мультимедіа (текст, зображення, аудіо та відео); ознайомити учнів з галузями використання мультимедіа; сформувати вміння копіювати об’єкти мультимедіа на комп’ютер;
  • розвивальна: розвивати інтерес до предмета, мислення, пам’ять;
  • виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: мультимедійні пристрої (цифровий фотоапарат або мобільний телефон  з аналогічними функціями, мікрофон), комп’ютери, підручники.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Відтворення і коригування опорних знань

Мотивація навчальної діяльності

Експрес-повторення

— Які пристрої для роботи з даними ви знаєте?

— Які пристрої можуть зберігати і відтворювати для користувача зображення, музику, аудіокнижки, відеофільми?

— Які існують форми подання інформації? (Графічна, текстова, звукова, відео, анімація...)

— Чи можна поєднати різні види інформації? Як ви вважаєте, яким чином це можна зробити? (Відповіді учнів.)

— Який спосіб подання інформації називають комбінованим?

— Як можна об’єднати різні види інформації, ви дізнаєтесь під час вивчення теми «Мультимедіа».

ІІІ. Вступна бесіда за темою «мультимедіа»

— Як ви вже дізналися, сьогодні ми починаємо вивчати тему «Мультимедіа», яка розрахована на чотири уроки.

Під час вивчення цієї теми ви маєте виконати дві практичні роботи, наприкінці вивчення теми проведемо підсумковий урок.

Коротка характеристика нової теми. Висвітлення її ролі в курсі інформатики та в різних видах професійної діяльності людини. Доведення важливості теми конкретними практичними прикладами.

IV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування — використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектора

З вивченого у 5 класі ви вже знаєте, що інформацію можна по­давати в різні способи: текстовим, числовим, графічним, звуковим, відео, умовними сигналами, спеціальними символами та комбіно­ваним способом — шляхом поєднання кількох різних способів. Наприклад:

  • параграф підручника з відповідними ілюстраціями;
  • відеокліп;
  • навчальний відеофільм;
  • презентація «Мій клас»;
  • MMS-повідомлення тощо.

Інформацію, подану комбінованим способом, ще називають мультимедійною.

Мультимедіа (лат. multum — багато, medium — середовище) — це поєднання різних способів подання інформації.

Отже, під мультимедіа розуміють поєднання мультимедійних об’єктів: тексту, графіки, звуку, відео, анімації та інших ефектів в одному файлі.

Слід зважати на те, що доволі часто до мультимедіа об’єктів за­раховують тільки аудіо- та відеооб’єкти.

Галузі використання мультимедіа:

Мультимедіа використовується в різних галузях людської ді­яльності. Ви вже знаєте, що мультимедіа активно використову­ється в комп’ютерних програмах, призначених для навчання. Ці програми ще називають електронними підручниками або посібни­ками. Вони містять, крім текстових даних, ще відео- та аудіома- теріали, фотографії, схеми, графіки, анімацію, просторові моделі реальних чи уявних об’єктів тощо.

Мультимедіа широко використовують під час створення кіно, відеофільмів і мультиплікації. Без мультимедійних об’єктів не можна уявити собі сучасних комп’ютерних ігор.

Мультимедійні об’єкти використовують у науці та у виробни­цтві переважно для створення моделей процесів та явищ, а також під час проектування майбутніх виробів: автомобілів, ракет, літа­ків тощо.

У рекламі, довідкових системах мультимедіа використовують для покращення сприйняття відомостей про товари, послуги, засо­би і шляхи подорожей тощо.

У медицині лікарі навчаються робити операції, робити перев’яз­ки, дивлячись на відеозаписи операції або використовуючи моделі- тренажери, що імітують тіло людини.

Якщо запитати «Де можна використати можливості мультиме­діа?», то відповіддю буде «Всюди».

Пристрої введення, виведення та збереження об'єктів мультимедіа

Як ви вже знаєте з 5-го класу, усі пристрої комп’ютера можна поділити на такі групи: пристрої введення даних, пристрої опра­цювання даних, пристрої збереження та виведення даних.

Для введення об’єктів мультимедіа в комп’ютер використо­вують:

  • відео- та веб-камери;
  • фотоапарати;
  • мікрофони;
  • музичні синтезатори;
  • планшети;
  • смартфони і мобільні телефони;
  • сканери;
  • диктофони тощо.

Для виведення об’єктів мультимедіа використовують:

  • монітори;
  • телевізори;
  • аудіо- та відеоплеєри;
  • мультимедійні проектори;
  • мультимедійні дошки;
  • навушники;
  • звукові колонки.

Зберігання об'єктів мультимедіа здійснюється у файлах на носіях даних, види яких були розглянуті в п’ятому класі. Окремі пристрої для роботи з мультимедійними даними (фотоапарати, відеокамери, відео- і аудіоплеєри та інші) мають власні носії даних. Як прави­ло, це флеш- карти. Також використовують носії даних зменшених розмірів — жорсткі магнітні диски, оптичні диски, касети.

Копіювання об'єктів мультимедіа

Об’єкти мультимедіа зберігаються у файлах. Операції з копі­ювання цих файлів здійснюються так само, як і будь-яких інших файлів. Однак для того, щоб виконати ці операції, спочатку слід під’єднати пристрій до комп’ютера. Можливі кілька способів тако­го під’єднання.

Як правило, мультимедійні пристрої під’єднують з викорис­танням USB-кабелю. USB-роз’єм під’єднується до комп’ютера, а ін­ший — до відповідного гнізда мультимедійного пристрою.

Сучасні операційні системи, як правило, самостійно визначають тип під’єднаного пристрою та встановлюють програму, яка забез­печує коректну його роботу. Якщо операційній системі не вдалося встановити тип пристрою або не знайдено необхідної програми, то користувачеві потрібно буде встановити програмне забезпечення.

Іншим способом копіювання даних з пристрою мультимедіа на комп’ютер є використання флеш-карт. Для копіювання потрібно:

Вимкнути пристрій мультимедіа.

Витягти флеш-карту з пристрою мультимедіа.

Вставити флеш-карту в картрідер (зчитувач флеш-карт).

Операції з файлами можна виконувати, як звичайно.

Майже всі сучасні ноутбуки мають вбудований картрідер. Копіювати файли можна не тільки з мультимедійного прист­рою, а й навпаки — на мультимедійний пристрій, наприклад, аудіо- та відеофайли на відповідні програвачі або мобільні телефони.

VI. Узагальнення і систематизація набутих знань

Опитування ланцюжком

  • Яку інформацію називають мультимедійною?
  • Що є об’єктами мультимедіа?
  • Які пристрої називають мультимедійними?
  • Які носії інформації використовують у мультимедійних при­строях?
  • Які пристрої використовують для введення мультимедійних об’єктів?
  • Які пристрої використовують для виведення мультимедій­них об’єктів?
  • Як під’єднати мультимедійний пристрій до комп’ютера з ме­тою копіювання даних?
  • Чим відрізняється копіювання файлів з мультимедійних пристроїв до комп’ютера від копіювання файлів з однієї папки комп’ютера до іншої?
  • У яких галузях використовують мультимедіа?
  • З якою метою можна використовувати мультимедіа для на­вчання?

Практичне завдання

Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми

Інструктаж з техніки безпеки

Завдання за підручником

VII. Домашнє завдання

Завдання за підручником

  1. Опрацювати відповідний параграф підручника.
  2. Додаткове завдання

Навести приклади, як використовуються об’єкти мультимедіа у вашому житті. Підготувати кілька запитань з теми для участі у взаємоопитуванні.

VIII. Підсумки уроку.

Рефлексія

  • Чи задоволені ви своєю роботою?
  • З яким настроєм ви працювали на уроці?
  • Що вам запам’яталось на уроці?
Переглядів: 677 | Додав: Olga321 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
color:#000;