Календар
ПнВтСрЧтПтСбНд
Опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 3


Головна » 2016 » Жовтень » 18 » Урок 7. Роль інформації в житті людини. 3 клас
20:52
Урок 7. Роль інформації в житті людини. 3 клас

Цілі:

  • навчальна: сформувати уявлення про роль інформації в житті людини;
  • розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
  • виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: операційна система, локальна мережа, GCompris, браузер, браузер, підключення до мережі Internet.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Гра «Добери слово»

— Ганнуся розгубила усі свої пристрої. Допоможіть їй. Доберіть до поданих слів інші слова, що позначають пристрої комп’ютера.

ПЕРСОНАЛЬНИЙ (комп’ютер)

СИСТЕМНИЙ (блок)

ПЛОСКИЙ (монітор)

КОЛЬОРОВИЙ (принтер)

ЛАЗЕРНИЙ (диск)

— На якому з цих пристроїв знаходиться кнопка, з якої ми починаємо роботу з комп’ютером? (Системний блок, кнопка Power.)

— Як саме ми повинні ввімкнути комп’ютер?

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу

Робота в парах

  • Що саме ми побачимо, коли комп’ютер готовий до роботи? (Робочий стіл)
  • Що знаходиться на робочому столі комп’ютера? (Ярлики програм, файли, папки)
  • Як саме потрібно запустити програму за допомогою ярлика?
  • Що ми побачимо, якщо все зробимо правильно?

Гра «Так чи ні» (за картками з кнопками керування вікном)

  • Ця кнопка закриває вікно.
  • Ця кнопка розгортає вікно на весь екран.
  • Ця кнопка згортає вікно.
  • Ця кнопка повертає розгорнуте вікно до попередніх розмірів.

IV. Фізкультхвилинка

ЗАЙЧИКИ

 

Сірі зайчики маленькі

(Вушка є у них довгенькі)

В лісі грались, веселились, —

Працювати вже стомились.

А щоб добре працювати,

Треба трішки пострибати.

Відпочили, розім’ялись

Й до роботи знову взялись.

 

V. Удосконалення вмінь і навичок

Робота з підручником: § 2.

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Гра «Доповніть речення»

  • Не можна розпочинати роботу без… (дозволу вчителя).
  • Не торкайся… (   y шнурів, розеток).
  • Відстань до монітора має бути… (50 см).
  • Не торкайся пальцями екрана… (монітора).
  • За комп’ютерним столом не можна… (їсти й пити).

2) Інструктаж учителя.

3) Практична робота за комп’ютерами:

3) Вправи для очей («Совенята»).

VІ. Підсумки уроку

Гра «Незнайко»

Учитель показує картку з клавішею та (від імені незнайка) каже, для чого вона призначена. Діти визначають, помилився незнайко чи ні.

VII. Домашнє завдання

Переглядів: 1018 | Додав: Olga321 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
color:#000;